Hozan Aytaç Hayat Hikayesi

Hozan Aytaç

Hozan Aytaç yani Aytaç Demirbilek 1987’de Muş Çukurbağ köyünde dünyaya gelmiştir. 7 kardeşten biri olan 3. sırada yer alan çiftçilikle geçimini sağlayan dengbêj bir ailenin çocuğudur. İlk öğretim ve orta öğretim yıllarını Muş Sungu ilçesinde devam etmiştir. Aytaç’ın müziğe olan yeteneği ilk okul 4. sınıfta keşfedilir. Öğretmenleri tarafından büyük bir ilgi ile beğenilen Aytaç, okulun bütün müzik organizasyonlarında ön sıralarda yer alır ve sahne alır.

Sahne hayatına alıştıktan sonra 25.06.1999’da okul hayatını büyük başarı ile bitirir. Liseye başlarken babası Hacı Sevdin kanser hastalığına yakalanır ve lise 2. döneminde okulu bırakmaya karar verir. Ailesine destekte bulunmak isteyen Aytaç çalışma hayatına atılır. 2003 yılında babası vefat eder.

Aytaç’ın babası vefat ettikten sonra hem aile geçimi için hemde müzik ile olan aşkını devam ettirir. 2005’te Kürt kültürü hüneri dernekleri adı altında çalışmalarına devam eder. Kısa sürede kendini geliştirirken askerlik zamanı gelir ve 2007’de askere gider. 2009 yıllarında teskere alıp Muş‘a döner. Kaldığı yerden devam ederken o yıllar da Denge tv‘nin yapmış olduğu Kürt doğu starı yarışmasına katılmaya karar verir ve yarışmada büyük bir derece ile halkın beğenisini alarak Muş birinciliğini hak kazanır. 2010’da İstanbul’a yerleşmeye karar verir albüm çalışmasına başlar. 2011’de Kom müzik yardımıyla Evdalım isimli albümüyle müzik piyasasına en büyük adımını atmıştır…

En son 2015 yılında “Doxtor (Doktor)” adlı duygusal çalışmaya imza attı.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 8 YORUM
 1. özgür dedi ki:

  Hayranım bu adama

 2. eyüp turan dedi ki:

  bence güzel beğendim

 3. Leyla dedi ki:

  Çok tatlı maşalah çok ta yakışıklı

 4. dilan dedi ki:

  Cok tatlı???

 5. Ahmet Kama dedi ki:

  Hayraninim abi

 6. zehra dedi ki:

  Sana hayranim

 7. zubeyde dedi ki:

  Sana hayranim seni cooook seviyorum

 8. funda kantaş dedi ki:

  sana hayranım kezo urbana cevıdeve

YORUM YAZ