Yusuf Harputlu Hayat Hikayesi

Yusuf Harputlu

Aslen Diyarbakır’lı olan Yusuf Harputlu, 01 Ocak 1981 tarihinde Elazığ’da doğdu. 3 erkek ve 3 kız çocuğuna sahip olan bir ailenin çocuğu olan Yusuf Harputlu, erkek kardeşlerin en küçüğüdür.

Eğitim hayatında ilkokulu “Adana Karacaoğlan İlkokulu”nda okudu. Maddi imkansızlıklar nedeniyle “Ömer Refika Halıcılar Ortaokulu”nda 3. sınıfa kadar okuyabildi.

Müziğe 11 yaşlarında merak saran Yusuf Harputlu, 3-4 yıl boyunca kendini bu alanda yetiştirmeye başladı. Kısa bir süre sonra ise demo kaset hazırladı.

Yusuf Harputlu’nun en büyük destekçilerinden birisi olan abisi, demo kasetini İstanbul’da Mustafa Topaloğlu’na dinletti. Yusuf Harputlu’nun sesini beğenen Mustafa Topaloğlu, onu İstanbul’a davet etti.

Arkasından kaset çalışmalarına başlando ve 2-3 ay geçmeden Hilmi Topaloğlu’nun oğlunun sünnet düğününde Yusuf Harputlu sahneye çıktı. Sahnede ilk olarak “Havar” adlı eseri seslendir.. Hilmi Topaloğlu kaseti kendinin yapacağını söyledi. Yusuf Harputlu ertesi gün Prestij Müziğin sanatçısıydı. “Ahucan” adlı kaset Yusuf Harputlu’nun ilk albümüdür. Genç sanatçı adayının ilk klip parçası ise “Ormancı” oldu. Bu eser uzun süre boyunca dillerde kaldı.

Yusuf Harputlu bu güne kadar bir çok Kürtçe ve Türkçe eser seslendirdi.

“Lele” adlı duygusal parçaya klip çekti. Bu şarkı Yusuf Harputlu’nun en çok dinlenen parçaları arasında yer aldı.

Şuan Damla Tv‘de “Yusuf Harputlu Show” adında program yapıyor.

Yusuf Harputlu’nun eserlerinden bazıları:
Lele
Dilan
Kıskanıyorum
Yaralı
Vazgeçemem
Derdime


Kürtçe Bilgi'yi
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. İhsan Uslu dedi ki:

  Yusuf Harputlu genç İmparatordur çok seviyorum ama kendi hareketlerini yapsın İbo ya özenmesin zaten görüntü tipi Mahsun kırmızıgül gibi
  Ama severek dinliyoruz

 2. Suna temiz dedi ki:

  Yusuf harputluyu cok srviyorum severekte dinliyorum

  1. İhsan Uslu dedi ki:

   Bende çok seviyorum ama keşke İbo ya özenmese kendisi olsa

YORUM YAZ